Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

FOTOT+ VIDEO/ 3 km rrugë mbi makinën në lëvizje duke thyer xhamin, ky është pronari i lokalit që dhunoi spanjollët

Postuar: 17/08/2019 - 23:55

Personi qe shihni ne foto është pronari i lokalit Mihal Kokedhima, 51-vjeçari që u arrestua nga policia pasi dhunoi turistët spanjollë pas konfliktit për peshkun në lokalin e tij.

Burime zyrtare të Policisë thanë dje se në lidhje me konfliktin me turistët spanjollë, është arrestuar në flagrancë shtetasi Mihal Kokëdhima, 51 vjeç, banues në Sarandë.
 
Policia e Sarandës në bashkëpunim me Policinë e Himarës, pas hetimeve të kryera në lidhje me konfliktin e dy ditëve më parë në një lokal të Himarës, kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të 51-vjeçarit pasi ditën enjte, në lokalin e tij Bar-Restorant në Porto Palermo të Himarës, ka kanosur me fjalë një grup turistësh spanjollë për motive të dobëta.
 
Në videon që po qarkullon në të gjitha mediat duket gjithçka ndodhi në 3 km rrugë, ku Kokëdhima i hipur mbi makinë, thyen xhamin, teksa gjakohet edhe vete dhe zgjat dorën të kapë pasagjerët brenda.
 
“Mbaje, mbaje, mbaje se do hidhem unë po mbaje – o ç’vdiqa, mbaje këtu të thashë se do vdes këtu”- janë vetem disa nga fjalët që dëgjohet ai të thotë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 07:20

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, ditën e sotme nuk priten reshje dhe era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

RESHJET

Postuar: 17/09/2019 - 23:59

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë

Postuar: 17/09/2019 - 23:55

Në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano u ndal tek Presidenti Ilir Meta.

Postuar: 17/09/2019 - 23:47

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh se javën tjetër prokurorët shqip

Postuar: 17/09/2019 - 23:32

Këtë të martë në emisionin Opinion është diskutuar pikërisht për, kryebashkiakët e denoncuar nga

Postuar: 17/09/2019 - 22:40

Një shqiptar në Francë po kryente ritualin e tij të zakonshëm.

Postuar: 17/09/2019 - 22:00

Emisioni “Stop” solli sonte një tjetër skandal përmes kameras së fshehtë.