Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fotot+Video/ Skafi digjet në mes të detit në Borsh, panik tek pushuesit. Policia jep detajet dhe tregon në pronësi të kujt është

Postuar: 13/08/2019 - 13:54

Policia jep detajet e para lidhur me ngjarjen e ndodhur në Borsh, ku një skaf është djegur në mes të detit. 

Kjo ka ndodhur mesditën e sotme. Policia bën me dije se skafi që ka marrë flakë është në pronësi të shtetasit M.V.

Informacioni paraprak 

Rreth orës 11:30, në Borsh të Himarës përballë një lokali gati 200 m larg bregut të detit, ka marrë në flakë mjeti lundrues skaf plastik në pronësi të shtetasit M.V.

Si pasojë e flakëve, nuk ka dëme në njerëz por vetëm dëme të pjesshme të skafit.

Nga hetimet paraprake dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije elektrike.

Vijojnë veprimet e mëtejshme proceduriale për sqarimin e rrethanave.

***

Pamjet jane publikuar ne rrjetet sociale nga shkrimtari Agron Tufa, njekohesisht drejtues i Institutit te Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit.

Fatmirësisht nga incidenti nuk ka pasur persona të lënduar.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/08/2019 - 08:13

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka reaguar për prishjen e bar-restorantin “Panorama” në Porto-Palermo, në pronësi të Mihal Kokëdhimë.

Postuar: 21/08/2019 - 08:06

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se ditën e sotme nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë,

Postuar: 20/08/2019 - 22:37

Incidenti skandaloz i disa ditëve më parë ka tejkaluar çdo përmasë pasi ai po komentohet edhe nga

Postuar: 20/08/2019 - 22:30

Kur kanë kaluar 5 muaj nga grabitja në Rinas, bëhet e ditur se janë gjetur një pjesë e parave të

Postuar: 20/08/2019 - 22:01

Një person, i identifikuar tashmë nga policia e rendit të Fierit, por që nuk i është bërë publik

Postuar: 20/08/2019 - 21:42

Era e fortë e drogës që kultivonin në banesë i tradhtoi dy shqiptarët në Britani, të cilët u arre