Aktualitet

FRESH ka ditëlindjen, publikohet foto e rrallë para 29 viteve, ja si dukeshin Ilir Meta, Erion Braçe dhe Ermelinda Meksi, vihet re ndryshimi madhor i këtyre figurave politike dhe vështirë t’i njohësh

FRESH ka ditëlindjen, publikohet foto e rrallë para 29 viteve, ja si

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar Forumin Rinor Eurosocialist me rastin e 29-vjetorit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Veliaj thotë se sot nuk mund të festohet për shkak të situatës me pandeminë, por u kërkon të rinjve të FRESSH, që këto 100 ditë para zgjedhjeve të bëjnë një sprint për Shqipërinë e mirë.

Por, FRESH u krijua në 15 Janar të vitit 1992, ku me nismën e disa vajzave dhe djemve, studentë e gjimnazistë, të cilët në fillimet e pluralizmit politik në Shqipëri përqafuan vlerat e socialdemokracisë europiane, kshtu lindi dhe organizata.

FRESH ka ditëlindjen, publikohet foto e rrallë para 29 viteve, ja si

Në foton e mësipërme 29 vite më parë, është grupi i parë i FRESH-it. Në foto janë shumë figura të njohur politike të ditës së sotme si: Ilir Meta, Erion Braçe, Ermelinda Meksi, Ndre Legisi, Namik Dokle, etj.

Por ajo që vihet re është ndryshimi i madh i këtyre personaliteteve që madje bëhet edhe i vështirë identifikimi i tyre. Kanë kaluar plot 29 vite dhe figurat e njohura që shikojmë në foto disa prej tyre kanë poste shumë të rëndësishme.

Më të lexuarat