Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Frika nga përplasja dhe zjarri, mësuesit në Kavajë bëjnë lëvizjen urgjente

Postuar: 19/06/2019 - 13:22

Një grup mësuesish të shkollës “3 Dëshmorët”, në Kavajë, kanë tërhequr dosje me dokumenta nga shkolla. Shkak për këtë vendim është frika se mund të përsëritet precedenti i Shkodrës dhe protestuesit të ndezin zjarr në ambientet e shkollës, nëse nuk lirohen materialet zgjedhore.

 
Në Kavajë është njoftuar për një organizim në orën 20:00, ku protestuesit, të mbështetur nga bashkia, do të kërkojnë largimin e KZAZ-së nga ambientet e shkollës pasi nuk e njohin 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale.

Debate dhe përplasje ka patur në Kavajë që në mëngjes, por situata nuk degjeneroi në dhunë fizike.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh