BREAKING NEWS

Gazetari plas akuzën “bombë” për Spartak Ngjelën ‘live’ në studio, Klodiana Lala i kthehet ashpër avokatit: Tërhiq fyerjen, do hetohesh për dosjen e bujshme

x

Aktualitet

Frika nga përplasja dhe zjarri, mësuesit në Kavajë bëjnë lëvizjen urgjente

Një grup mësuesish të shkollës “3 Dëshmorët”, në Kavajë, kanë tërhequr dosje me dokumenta nga shkolla. Shkak për këtë vendim është frika se mund të përsëritet precedenti i Shkodrës dhe protestuesit të ndezin zjarr në ambientet e shkollës, nëse nuk lirohen materialet zgjedhore.

 
Në Kavajë është njoftuar për një organizim në orën 20:00, ku protestuesit, të mbështetur nga bashkia, do të kërkojnë largimin e KZAZ-së nga ambientet e shkollës pasi nuk e njohin 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale.

Debate dhe përplasje ka patur në Kavajë që në mëngjes, por situata nuk degjeneroi në dhunë fizike.