Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fshehën kokainën në pyll nga frika e policisë, shqiptarët nuk u besojnë syve nga ajo që gjejnë, derri i egër kishte bërë ‘namin’

Postuar: 14/11/2019 - 18:57

Disa shqiptarë kishin fshehur kokainë në një zonë pyjore të Toskanës në Itali, por një derr i egër e hëngri atë të paketuar.

Lënda narkotike përllogaritej me vlerë 20 mijë euro.

Policia e cila ishte duke i përgjuar tre shqiptarët teksa po ankoheshin të tërbuar se kishin humbur lëndën narkotike, pasi paketimi që kishin përdorur nuk kishte mjaftuar për ta mbrojtur atë nga derri.

Sipas autoriteteve italiane, katër ata kishin një rrjet shpërndarje droge në Areco dhe Siena. Trafikantët përdornin emra të koduar për drogën, duke e quajtur “aperitiv”, “proseço”, “verë” dhe “kafe”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 14:00

Java sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta.

Postuar: 08/12/2019 - 13:50

Sipas Zyrës së Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore deri tani janë 39 objekte të shembura në Durrës

Postuar: 08/12/2019 - 13:33

Gjatë operacionit të koduar "Driver” janë sekuestruar disa doza lëndë narkotike kokain

Postuar: 08/12/2019 - 12:36

Sot është shembur Qytet Studenti godina nr.

Postuar: 08/12/2019 - 12:26

Moderatori Florian Agalliun, njoftoi para disa javësh se nuk do e shohim më në ekranin e “T

Postuar: 08/12/2019 - 12:18

Këshilli Bashkiak i Bashkisë së Lezhës ka miratuar pagesën e plotë të qirasë për të gjitha familj

Postuar: 08/12/2019 - 12:10

Bëhet me dije se ditën e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 94-vjeçare babai i ish-ministrit