Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

FSHF uron besimtarët myslimanë: Zoti ua pranoftë Agjërimin dhe lutjet

Postuar: 15/06/2018 - 14:50

Besimtarët mysliman falën namazin e Fiter Bajramit, mbyllja e muajit të agjërimit dhe kremtimin i Bajramit si një ndër festat më të shenjta në kalendarin e këtij besimit.

Mijëra besimtarë u bën pjesë e ritualit të faljes, ligjërimet nga imamët dhe teologët dhanë mesazhet e paqes, të besimit dhe devotshmërisë ndaj Zotit. Ndërkohë nuk ka munguar dhe urimi i Federatës Shqiptare të Futbollit, që për këtë ditë feste ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë kudo ata ndodhen e banojnë: 

Urimi i FSHF-së për besimtarët muslimanë: 

GËZUAR FITËR BAJRAMIN!
Zoti ua pranoftë Agjërimin dhe lutjet në muajin e madhërueshëm të Ramazanit, në muajin e paqes shpirtërore dhe shpresës.
Paqe, shëndet dhe mbarësi në të gjitha familjet tuaja!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 20:59

Imami Ahmet Kalaja i “Rrugës së Kavajës” në Tiranë, ka denoncuar një qytetare pasi ajo e bezdiste prej tre vitesh.

Postuar: 18/11/2019 - 20:45

Komisioni i Pavarur ka vendosur të konfirmojë në detyrë kryetarin e Gjykatës Administrative të K

Postuar: 18/11/2019 - 20:32

Tre nga anëtarët e AMA-së, Sami Nezaj, Suela Musta dhe Agron Gjekmarkaj, ditën e sotme u shprehën

Postuar: 18/11/2019 - 19:52

Mbrëmjen e sotme në Shkodër është plagosur një person pas një sherri mes të rinjve.

Postuar: 18/11/2019 - 19:14

Sportisti Irfan Domnori nga Shqipëria u gjobit me 300 euro nga autoritetet në Tivar të Malit të Z

Postuar: 18/11/2019 - 18:50

Landi Muharremi i njohur ndryshe si 'i forti' i Sukthit, i cili mbeti i plagosur në atent