Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Futi mallra kontrabandë në doganën e Hanit të Hotit, arrestohet pronari

Postuar: 10/08/2018 - 12:09

Policia ka kapen  disa mallra kontrabandë në Degën Doganore të Hanit të Hotit në Shkodër. Gjatë kontrollit të ushtruar nga Shërbimi Doganor janë gjetur të fshehura në automjet mallra të padeklaruara, me synim për tu futur në territorin shqiptar kontrabandë nga Mali i Zi. 

 
Në njoftimin e policisë thuhet se pronari i mjetit me inicialet B.B., u arrestua dhe u sekuestruan mallrat e zbuluara si cigare Trokadero 433 paketa, verë e kuqe, si dhe mallrat e tjera ushqimore dhe detergjente që duhet të paguajnë akcizë dhe taksë doganore.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2018 - 21:29

Një pedagog në Universitetin Politikenik ka dhënë dorëheqjen. Bëhet fjalë për një pedagog të Arkitekutrës, i cili është dorëhequr pas akuzave të shumta që ka marrë nga studentët.

Postuar: 12/12/2018 - 21:15

Studentët po protestojnë këtë të martë në të gjithë vendin.Ata kanë marshuar në Bulevardin Dëshmo

Postuar: 12/12/2018 - 21:07

Policia italiane zhvilloi një operacion të gjerë në zonën e Reggio Emilias.

Postuar: 12/12/2018 - 20:50

Sot janë zgjedhur dy anëtarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor.

Postuar: 12/12/2018 - 20:41

Ngritja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë  dhe KLGJ-së shënon institucionet e para të sist

Postuar: 12/12/2018 - 20:40

Profesor Artan Fuga ishte sot në lidhje Skype në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulo

Postuar: 12/12/2018 - 19:47

Krahas protestës së studentëve përgjatë këtyre 8 ditëve, në rrjetet sociale, janë publikuar denon