BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Aktualitet

Fyerje të rënda/ Plas keq mes profesoreshës së njohur dhe deputetes shqiptare

Fyerje të rënda/ Plas keq mes profesoreshës së njohur dhe

Ditët e fundit është ringritur në publik çështja e lejimit të shamisë në shkolla. Rreth çështjes së mbajtjes së shamisë në shkolla, ka reaguar edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, shkruan Demokracia.com.

Ajo e ka cilësuar si të padrejtë udhëzimin administrativ që nuk lejon vajzat të mbajnë shami në shkollë dhe se për vajzat myslimane shamia është një mënyrë jetese.

Si duket kjo temë nuk i ka pëlqyer aspak, shkrimtares Majlinda Bregasi, e cila është edhe profesoreshë e gjuhës italiane në Universitetin e Prishtinës.

Ajo përmes një postimin në Facebook, ka shkruar se Duda Balje është një pemë e lashtë budallicë ndërsa njërin nga komentuesit iu është përgjigjur duke i komentuar të pasmet e deputetes Duda Balje.

Gjithashtu, profesoresha Majlinda Bregasi është edhe mbështetëse e Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti.

Ky është postimi i saj i plotë:

“Duda, kjo pemë e lashtë budallicë!”.

 Fyerje të rënda/ Plas keq mes profesoreshës së njohur dhe

Fyerje të rënda/ Plas keq mes profesoreshës së njohur dhe

Fyerje të rënda/ Plas keq mes profesoreshës së njohur dhe