BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Aktualitet

“Gangsterët i kanë dalë nga duart”/ Shpërthimi me tritol në banesën e vëllait të tij, reagon Agron Duka dhe zbulon vendimin që ka marrë Armandi

“Gangsterët i kanë dalë nga duart”/ Shpërthimi

Një shpërthim me lëndë plasëse është shënuar mbrëmë në qendër të Durrësit në afërsi të banesës së Presidentit të FSHF-së, Armand Duka.

Vëllai i tij, deputeti Agron Duka, njëkohësisht u shpreh sot në një emision televiziv se kjo është tendencioze dhe qëllimshme, për ta ndaluar rrugëtimin e Armandos në rrugëtimin e tij për të rikandiduar në FSHF.

“Sado që mundohesh të shkëpusësh këtë ngjarja, kjo ka të bëjë më kërcënimet e Veliaj, më të gjitha mënyrat, janë shfrytëzuar njerëzit që kanë lidhje me krimin, për të shmangur kandidimin e tij. Unë kam prirje të besoj që s’i ka dhënë urdhër Veliaj apo njerëzit e tij, por gangsterët të dalin nga duart. E vetmja mënyrë është ta frikësojnë, sepse kanë vazhda ishte që në kontrollin e bizneseve tona familjare, me 15 veta erdhën dhe i kontrolluan, ishte e qëllimshme, sado të mundohesh që më dashamirësi ta ndaj këtë ngjarje si të veçuar, nuk mund të mos e ndash.

Ne nuk jemi njerëz konflikti, ne kemi mbi 20 vjet në jetën publike, ajo zonë e Shijakut na njeh, është budallallëk me brirë ta mendosh se ka diçka tjetër, ka të bëj me zgjedhjet në FSHF, Armando do të vazhdojë, mënyra e kërcënimit të tërheqjes nga gara, ishte vulgare dhe e trashë”, u shpreh Agron Duka.