Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen që do ndodhë së shpejti në nivele të larta të politikës, ja çfarë më tha Rama

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen
x

Aktualitet

Gati shumë shpejt/ Zotohet Ahmetaj me maskë në fytyrë e kaskë në dorë: Laboratorë, palestër dhe ambiente të gjelbëruara brenda ...

Gati shumë shpejt/ Zotohet Ahmetaj me maskë në fytyrë e

Ministri për Rindërtim, Arben Ahmetaj, ka dalë ditën e sotme për inspektimet e punimeve në një shkollë që pritet të përfundojnë.Me maskë në fytyrë e kaskë në dorë, Ahmetaj u zotua se shkolla do përfundojë në kohë dhe do jetë një qendër me ambiente të gjelbëruara.

Duke ndjekur punimet për rindërtimin e shkollës së Mesme të Bashkuar “Kajo Karafili”, në Shijak ku puna ka avancuar me ritme të shpejta dhe në nëntor do të jetë gati për të mirëpritur nxenësit brenda një hapësire prej 2900 metër katrorë, të projektuar me më shumë klasa, laboratorë, palestër, ambiente të gjelbëruara e rekreative për fëmijët, si dhe me të gjithë funksionet e një qendre komunitare.

Shkolla e Bashkuar “Kajo Karafili” është një nga 143 shkollat që do të rindërtohen nga e para, nga Buxheti i Shtetit dhe nga donatorët”, tha Ahmetaj.