BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Aktualitet

Gazetari i njohur habit me deklaratën: Yuri Kim ka kërkuar nga vetingu që të shkarkohen sa më shumë gjyqtarë nga veriu sipas merakut Soros, ja arsyeja

Gazetari i njohur habit me deklaratën: Yuri Kim ka kërkuar nga vetingu

Gazetari Basir Çollaku ka bërë një deklaratë të fortë, ku shkruan se ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, u ka kërkuar anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që të shkarkojnë sa më shumë gjyqtarë dhe prokurorë nga veriu.

Çollaku thotë se këtë ja kanë thënë burime nga brenda vetë KPK-së, madje sipas tij, Kim ka premtuar që do t’ju zgjasë mandatin dhe do t’i bëjë anëtarë të Gjykatës së Apelit dhe Administratives.

“Burime te besueshme nga KPK,  bejne me dije se shkelqesite e tyre amerikane, u kane ofruar garanci per zgjatje mandati deri ne fundvitin 2024..

Pervec kesaj kane marre oferete qe ne mbyllje te mandatit ata do kene statusin e antarit te Gjykates se Apelit Tirane ose Adminsitratives nen drejtimin e Dvoranit. Te gjithe këte bereqet antaret e KPK do e perfitojne nese ata shkarkojne sa me shume gjyqtare e prokurore nga trevat e veriut…sipas merakut Soros..Deri tani mbi 80 perqind te te larguarve jane nga veriu..Deri tani..

Sepse te pabindurit vijne nga bjeshket..

E kjo lyp ndryshime kushtetuese, te cilat duan dhe voten e opozites!!”, shkruan Çollaku në postimin e tij.

Më të lexuarat