BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

Gazetari i njohur ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Në Dubai mund të krijohet një kartel shqiptar

Gazetari i njohur ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë:

Gazetari Jul Kasapi tha në një intervistë për “Review” se do të krijohet një kartel shqiptar në Dubai.

Sipas tij Dubai të jep komoditetin që narkotrafikantët të kontrollojnë trafikun e kokainës nga Amerika Latine në drejtim të BE-së.

“Në Dubai ka dhe një veçori tjetër, nëse ke një pasaportë të Bashkimit Evropian je i sigurt që nuk ekstradohesh nga Dubai. Ka ndodhur të paktën shumë raste, ka pasur dhe Belgjika dhe Holanda, megjithatë, përgjithësisht asnjë prej këtyre personave nuk është ekstraduar. Nga ana tjetër Dubai të ofron dhe komoditetin që unë nuk e di, ndoshta nesër pasnesër do të dëgjojmë dhe krijimin e ndonjë karteli shqiptar, sepse atje paska kaq shumë të cilët bashkëjetojnë dhe Dubai të jep mundësinë që ti të kontrollosh trafikun e kokainës nga Amerika Latine dhe më pas në drejtim të Bashkimit Europian,” – u shpreh Kasapi.

 

Më të lexuarat