BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

Gazetari i njohur ngre alarmin: Policët janë të pa mbrojtur, kanë frikë të...

Gazetari i njohur ngre alarmin: Policët janë të pa mbrojtur,

Gazetari Jualian Kasapi është shprehur se policia e shtetit duhet ndihmuar, ndërsa përmendi rastin e plagosjes së efektivit të “Shqiponjave” Edlir Alleshi, dy ditë më parë.

Në një intervistë për emisionin “Review”, Kasapi tha se Policia e Shtetit nuk mund të ndërhyjë në raste krimesh për aq kohë

“Dy ditë më parë një efektiv i “Shqiponjave” mbeti i plagosur, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën. U investua një polici e tërë dhe mezi kapën një 42-vjeçar që ishte përdorues i lëndëve narkotike. Por më shumë se sa kjo ngjarje, ngrihen dhe pikëpyetje të tjera, cilat janë parimet që lëviz policia nëpër rrugë. Nuk është çështja për të kritikuar policinë, por është çështja për t’i dhënë një dorë policisë së shtetit. Dora nuk jepet me deklarata për shtyp. Gjithë kjo histori është çështje fasade. Duhet t’i japim një dorë policisë që nesër pasnesër të mos kenë frikë të ndërhyjnë. Kanë frikë sepse kush do të ndërhyjë për një rrogë 500-600 mijë lekë”-tha ai.

Më të lexuarat