BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

Gazetari i njohur plas "bombën": Dërgojmë kërkesa për informim në qeveri, na marrin në telefon elementë të krimit të organizuar

Gazetari i njohur plas "bombën": Dërgojmë kërkesa

Gazetari Gjergj Erebara i ftuar në "Ora e Betit" thotë se e ndjejnë presionin qeveritar nga të gjitha drejtimet.

BIRN është hedhur në gjyq edhe nga Mirel Mërtiri i incineratorëve për investigimin ndaj koncesioneve të tij me pretendimin se shkrimi i ka shkaktuar një dëm shumë të rëndë moral dhe ekzistencial.

Erebara: Mertiri na ka hedhur në gjyq. Deklaroi se ne i kemi cënuar dinjitetin duke zbuluar faktin se Mirel Mërtiri është biznesmeni pas incinëratorëve.Presionet janë gjithandej. Modeli i punës që kemi zgjedhur ne është me shumë mund por që deri tani po ja dalim. Kemi raste kur dërgojmë kërkesa për të drejtë informimi në qeveri dhe ata që na marrin në telefon janë elementë të krimit të organizuar. Politikanët në vend që të na përgjigjen ne për kërkesat që bëjmë, informojnë persona të tjerë që lidhen me kërkesat tona, ose biznesmenë. Presionet janë por ne bëjmë punën pa bërë publike presionet që marrim.