BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Aktualitet

Gazetari i njohur shqiptar diagnostikohet me sëmundjen e rëndë, kolegu i tij del me mesazhin prekës: Këtë ndeshje shumë të vështirë ti do ta fitosh! (FOTO)

Gazetari i njohur shqiptar diagnostikohet me sëmundjen e rëndë,

Gazetari Ervin Baku ka njoftuar përmes një postimi në rrjetet sociale se gazetari i njohur sportiv, Moisi Dalipaj i njohur në botën e sportit me pseudonimin ‘Dajo’ është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Lajmin e ka dhënë familja e komentatorit Dalipaj, e cila njofton se gazetari është diagnostikuar me një sëmundje të rëndë dhe si pasojë i duhet të kryejë një ndërhyrje të komplikuar.

Postimi i plotë:

I bashkohem me mish e me shpirt THIRRJES SË SOLIDARITETIT TË FAMILJES DALIPAJ, për njeriun e tyre më të dashur, por njëkohësisht kolegu ynë i mrekullueshëm, shoku, miku, vëllai ynë, Dajo Moisi Dalipaj!

Këtë ndeshje shumë të vështirë TI DO TA FITOSH DAJO! Kaq di të them. Do ta fitosh me ndihmën e të Madhit Zot dhe mbështetjen e të gjithëve! FORCA DAJO!

Njoftimi i familjes së gazetarit:

Te dashur miq,

Do deshironim si familje te mos e shkruanim kurre kete status por ne keto dite te veshtira na duhet Mbeshtetja juaj.

Babai im i mire dhe mbi te gjitha komentatori i zellshem Moisi Dalipaj eshte diagnostikuar me nje semumdje te rende! Si pasoje e se ciles i duhet te kryeje nje nderhyrje tejet te komplikuar e nje rrugetim jo te lehte qe te siguroje vazhdimesine e shendetit te tij. Moisiu eshte ai qe na ka  falur vetem optimizem  dhe po vazhdon e ben edhe ne keto momente shume te veshtira per te.   Ndaj sot perulsisht dhe me shume mirnjohje kerkojme mundesine per perballimin e ksaj nderhyrje urgjente dhe jetike per babin tim

Kerkojme ndihmen tuaj dhe te gjithkujt ne emer te jetes dhe shendetit te Moisi Dalipit, nese mundeni.

Faleminderit paraprakisht,

Familja Dalipaj.