BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Aktualitet

Gazetari i njohur zbardh detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Korçë, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e 38-vjeçares

Gazetari i njohur zbardh detaje të reja nga ngjarja e rëndë

Marjola Myrtollari, 38 vjeçarja që u plagos me thikë nga bashkëshorti i saj në Korçë ndodhet në gjendje kritike për jetën. Gazetari Roland Beqiraj, duke iu referuar burimeve nga spitali, thotë se 38 vjeçarja i është nënshtruar operacionit por duhet të kalojnë disa orë për të parë nëse ka kaluar rreziku për jetën.

“38 vjeçarja është në kujdesin intensiv. Mjekët bëjnë të ditur se gjendja e saj aktuale është e stabilizuar por kritike për jetën pasi duhet të kalojnë 48 orë pas operacionit nëse ajo e ka kaluar plotësisht rrezikun për jetën. Bashkëshorti i saj vazhdon të jetë në arrati, janë bërë kontrolle të vazhdueshme tek fisi i autorit.”, raporton gazetari.

Policia ka ushtruar kontrolle edhe në banesat e të afërme të autorit të ngjarjes, Aleko Myrtollarit por nuk është gjetur. Sipas gazetarit, policia ka dyshime se ai mund të jetë larguar drejt Greqisë.“Autori mund të ketë kaluar kufirin drejt Greqisë pasi ka punuar shumë herë andej, ka kaluar në mëntrë ilegale, dhe ka shumë njerëz të njohur. Ndërkohë të gjithë familjarët dhe të afërmit u janë ushtruar kontrolleve dhe nuk është gjetur. E vetmja frikë është se ai mund të jetë larguar drejt Greqisë.”, tha gazetari.

Shkak për këtë ngjarje dyshohet të ketë qenë xhelozia. Ka qenë vajza 16-vjeçare që ka gjetur nënën të gjakosur dhe ka njoftuar policinë. Thuhet se çifti kishte prej kohësh grindje. Ata kanë jetuar në Tiranë por ishin kthyer në Korçë një muaj më parë. Mësohet se 46 vjeçari ishte konsumues i alkoolit.

Më të lexuarat