Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gazetari ia plas në sy ministrit: Koncensionet e rrugëve janë më keq se skemat piramidale të '97

Postuar: 12/11/2018 - 23:43

Gazetari Gjergj Erebara i krahasoi ndërtimet e rrugëve në vendin tonë permes koncesioneve me një katastrofë të ngjashme me firmat piramidale të vitit 1997.
I ftuar në emisionin ‘Open’ në Top Channen, ku ishte i ftuar Ministri i Energjitikës dhe Insfrastrukturës, Damian Gjiknuri, gazetari i ‘BIRN’ paralajmëroi se PPP-të rrezikojnë demokracinë e vendit.
 
“Katastrofë e ngjashme me firmat piramidale. Themel që rrëzon demokracinë. Ky është shkatërrim social, jo ekonomi. 1.2 miliardë lekë janë dy herë më shumë se paratë që vendi ka humbur në firmat piramidale. Skema më e madhe piramidale në historinë e Shqipërisë”, pohoi Erebara.
 
Deklaratat e tij u mohuan nga Ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, i cili pohoi se çdo koncesion është bërë konform rregullave.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/12/2018 - 23:14

Kanë kaluar tashmë dy javë që kur efektivja e forcave “Shqiponja” Ina Nuku u plagos gjatë protestës së banorëve të “Astirit”.

Postuar: 09/12/2018 - 22:43

Britanikët kanë dhënë alarmin se agjentë sekretë të Shërbimit Informativ në Shqipëri janë ekspozu

Postuar: 09/12/2018 - 22:36

E ndërsa protesta do të vijojë dhe nesër, por kulmin sipas studentëve pritet që ta bëjë e marta,

Postuar: 09/12/2018 - 21:46

Suzana Hasula, 23 vjeç nga Arapaj e Durrësit, nënë e një fëmijë 6 muajsh është zhdukur në rrethan

Postuar: 09/12/2018 - 21:19

Pedagogët Jani Marka dhe Arlind Qori, të dy nga Lëvizja për Universitetin sqaruan për Ora Neës li

Postuar: 09/12/2018 - 20:32

E hëna është ditë pushimi për administratën, por jo për studentët.
 

Postuar: 09/12/2018 - 19:41

Studentët pushtuan për të gjashtën ditë rradhazi rrugën përpara Ministrisë së Arsimit ndërsa këtë