BREAKING NEWS

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja
x
BREAKING NEWS

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të ditës në seancën e 7 korrikut

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të
x
BREAKING NEWS

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...
x
BREAKING NEWS

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x

Aktualitet

Gazetari italian vë “duart në kokë” nga ajo që shikon në Tiranë, videoja po thyen rrjetin

Gazetari italian vë “duart në kokë” nga ajo që

Një gazetar në italian ka qenë në Tiranë, ku ka hasur me një makinë të parkuar në korsinë e biçikletave. Teksa ka publikuar një video, gazetari thotë se parkimi i makinave në korsinë e biçikletave nuk është tipike vetëm e shoferëve italianë, por edhe atyre shqiptarë.

Gjatë udhëtimit tonë në Tiranë hasëm parkingun klasik në korsinë e biçikletave, gjithashtu tipike në rrugët e Barit”, shkruan media italiane.

Makina e parkuar në mes të rrugës, ku gjysma shihet në korsinë e biçikletave dhe gjysma tjetër në rrugë, duke palosur gjithashtu shtyllën plastike të dobishme për të treguar bordurën që ndan dy karregjatat.

Policia bashkiake ka ndërhyrë, ndërsa më pas ka mbërritur menjëherë shoferi duke lëvizur makinën. Shoferi mendoi se shpëtoi, por në fakt atij iu fotografua targa dhe një nga këto ditë do të marrë një gjobë. “Ka një lidhje midis Italisë dhe Shqipërisë, jo vetëm për shkak të stilit të jetesës dhe klimës, por edhe për shkak të parkimit të egër”, përmbyll shkrimin media italiane.