Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gazetari nxjerr emrat e tre politikanëve shqiptarë që ndoqën ceremoninë e Kacifasit

Postuar: 08/11/2018 - 21:29

Korespondenti i TV Klan, Orgest Sako, i cili ishte i pranishëm në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifasit në Bularat ka konfirmuar se gazetarëve u është ushtruar presion për të mos filmuar ce

 
“Kemi pasur një presion dhe kemi qenë nën monitorin nga persona të ndryshëm ne fshat, veçanërishr kur erdhi eurodeputetja Eleni Theocharous. Ndërkohë, televizionet greke kane qenë të pranishme edhe tek shtëpia e Kacifasit dhe janë lejuar të filmonin”, pohoi ai duke shtuar:
 
“Në ceremoni ishte një deputet i demokracise se re i shoqëruar nga Vangjel Dule, deputeti i LSI, Vangjel Tavo dhe ish-,deputeti, Spiro Ksera”, u shpreh ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:15

Policia e Vorës, ka bërë të ditur se ka prangosur në flagrancë një 47-vjeçar, hajdut i tipit “xhepist”.

Postuar: 17/11/2018 - 23:11

Reshjet e shiut dhe debores parashikohet të vijojne sonte gjate nates dhe diten e diel ne zonat J

Postuar: 17/11/2018 - 21:48

Përplasja e një makine me autobuzin e nxënësve të në aksin Librazhd-Elbasan në vendin e quajtur M

Postuar: 17/11/2018 - 21:24

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:50 të mbrëmjes së sotme në aksin rrugor Librazhd-El

Postuar: 17/11/2018 - 21:08

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, në afërsi të f

Postuar: 17/11/2018 - 20:46

Largimi ish kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Hungarisë duke kaluar tre shtete ka

Postuar: 17/11/2018 - 20:28

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous u shpall ‘non grata’ nga qeveria, pas dekar