Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë Ramës dhe Bashës: Ju jeni pala përgjegjëse, mos harroni marrëveshjen e ...

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë
x

Aktualitet

Gazetari Rusta tregon se si është gjendja shëndetësore e Preng Gjinit: Të gjitha gjymtyrët i ka në rregull, rrezikon të humbasë...

Gazetari Rusta tregon se si është gjendja shëndetësore e

Gazetari Arsen Rusta u shpreh se shënjestra e atentati me tritol që ndodhi një ditë më parë, Preng Gjini i ka të gjitha gjymtyrët i ka në rregull. I ftuar në studion e Repolitix, Rusta tha se e vetmja gjë që rrezikon Gjini është që të humbasë dy apo tre gishta të dorës së majtë.

“Ai tashmë është mirë. Të gjitha gjymtyrët i ka në rregull, rrezikon vetëm të humbasë, dy apo tre gishtat e dorës së majtë për shkak të shpërthimit. Pjesët e tjera të trupit i ka në rregull,”– tha Rusta.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme pranë Urës së Nshrakut në Tiranë. Preng Gjini mbeti i plagosur rëndë, pasi makinës së tij iu vu tritol. Ai ra pre e atentatit me tritol, teksa udhëtonte me automjetin e llojit Mercedez Benz, të tipit “A Class”.

Më të lexuarat