BREAKING NEWS

FOTO/ I mbuluar me gjak, ky është personi që goditi me grusht në mes të turmës Sali Berishën (VIDEO)

FOTO/ I mbuluar me gjak, ky është personi që goditi me grusht
x
BREAKING NEWS

Incidenti i rëndë/ Pas sulmit dhe gjakosjes së Sali Berishës, ish kryeminsitri merr vendimin urgjent

Incidenti i rëndë/ Pas sulmit dhe gjakosjes së Sali
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i gjakosur në protestë, truprojat e ish-kryeministrit dërrmojnë keq autorin (VIDEO)

Sali Berisha i gjakosur në protestë, truprojat e ish-kryeministrit
x
BREAKING NEWS

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie përtokë pasi qëllohet me... (VIDEO)

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali Berishës dhe Ilir Metës, thirrje për të dalë me dhunë në “Dëshmorët e Kombit”

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali
x
BREAKING NEWS

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço zbardh prapaskenat: U pikas një makinë e dyshimtë, u zhduk shumë shpejt. Ka pasur sinjale...

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të ngelurit në veting, GJKKO merr të pandehur ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, akuzohet për deklarim të rremë pasurie

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të
x
BREAKING NEWS

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e BE-së në Tiranë zbardh detajet për dialogun e rëndësishëm: Që dje kanë në tryezë propozimin...

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e
x

Aktualitet

Gazetari tregon detajet dhe zbardh e-mail-in e Gledis Nanos që ngre alarmin: Në Shqipëri qarkullon drogë sintetike, ekstazi

Gazetari tregon detajet dhe zbardh e-mail-in e Gledis Nanos që ngre

Ish-drejtorit të Policisë së Përgjithshme, Gledis Nanos iu hakerua posta elektronike, nga ku rrodhën një sërë informacionesh konfidenciale, ndër to dhe një e-mail, ku ai ngre alarmin se në Shqipëri po qarkullon masivisht drogë sintetike, konkretisht ekstazi.

Gazetari Eni Ferhati  është shprehur se sipas e-mail-it Nano ka kërkuar nga sektorët e narkotikëve të ndiqen me prioritet këto raste.

Sipas Ferhatit, të tilla informacione nuk cënojnë sigurinë kombëtare, duke iu përgjigjur kështu njoftimit të prokurorisë që ndaloi përhapjen e çfarëdolloj informacioni brenda postës elektronike të hakuar.

Gazetari solli në vëmendje se në e-mail-e ka dhe emra të bashkëpunëtorëve të drejtësisë të cilët, nuk mund të bëhen publikë në asnjë lloj mënyrë, së pari pari për sigurinë e personave dhe së dyti sepse i tillë informacion nuk ka interes publik.