BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Aktualitet

Gazetari zbardh detaje të reja nga banda e Laert Haxhiut: Të penduarit të drejtësisë, Artan Tafanit i është dhënë metadon

Gazetari zbardh detaje të reja nga banda e Laert Haxhiut: Të penduarit

Gazetari Julian Kasapi ka zbardhur të tjera detaje nga banda e Laert Haxhiut dhe deklaratat e të penduarit të drejtësisë, Artan Tafani. I ftuar në emisionin “Open”, Kasapi u shpreh se Tafani ka treguar vrasjet pasi ka qenë nën efektin e heroinës dhe më pas i është dhënë metadon.

“Unë i marr me rezerva deklaratat e Tafanit se nëse bëhet fjalë për eliminimin e prokurorëve duhet të kuptojmë që Laert Haxhiu apo Tafani apo të gjithë personat e tjerë që ka përmendur kanë pasur mundësinë të bëjnë diçka të tillë.  Tafani duke qene një person konsumues heroine, droge dhe në momentin që ka dhënë dëshminë  e tij para oficereve të policisë apo prokurorisë lidhur me vrasjen e Alban Semakut apo “kinezit” ish anëtar i bandës së Lushnjës dhe pasi ka kërkuar metadon dhe pasi i është dhënë metadoni atëherë ka filluar të flasë, nuk jam unë personi që mund të them nëse është në tejkalim të kompetencave të ligjit. Sa i takon vrasjes së prokurorëve aq më tepër një prokurore të SPAK dhe më pas të një ish prokuroreje unë mendoj se kanë pasur gjatë gjithë kohës ta bëjnë diçka të tillë”, u shpreh Kasapi.

Eni Vasili: Ju po thoni që Tafani është penduar nën efektin e metadonit?

Kasapi: Po i është dhënë metadon. Ai si një përdorues heroine ka qenë duke dëshmuar për vrasjen e Semakut. Për disa vrasje, që kanë dalë 2 në Greqi, 4 në Shqipëri policia ka pasur të dhënat. Por në momentin që një personi që është nën efektin e drogës, kërkon heroinë, tregon një vrasje dhe më pas i jepet metadon unë kam pikëpyetje.

Eni Vasili: Kjo është e rëndë dhe unë pres nga përfaqësues të ministrisë që të japin shpjegim për këtë

Kasapi: Këto janë informacione që kanë dalë.

 

Më të lexuarat