BREAKING NEWS

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Nga Enegjitika, te Ekonomia e Shëndetësia, ja kush do i fus në burg punonjësit e administratës

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur
x
BREAKING NEWS

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do kapej kurrë", analisti Mërtiri del me deklaratën e fortë: Tahiri i di bëmat e Ramës, ndaj kryeministri nuk e shet dot

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do
x
BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x

Aktualitet

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top Channel: Janë ndihmuar nga persona të tjerë

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top

Gazetari i Top News, Eduard Halili ka sjellë detaje të reja në lidhje me hetimet që kanë nisur për sulmin e kryer pak pas mesnatës  ndaj Top Channel.

Duke folur në emisionin “zona Zero”, Halili zbuloi se ky ishte një atentat i mirë menduar, e po ashtu i mirë-investuar pasi vetë makina e autorëve kushtonte shumë. Ai shtoi se ka dyshime që pasi kanë djegur automjetin e parë, autorët të jenë larguar drejt Vlorës, pasi janë ndihmuar nga persona të tjerë.

“Krerët më të lartë të policisë janë vetë në terren, ndërkohë vijon puna për zbulimin e detajeve të reja, për të gjetur ndonjë gabim të atentatorëve apo personave që kanë bashkëpunuar me ta. Ky ka qenë një atentat i mirëmenduar dhe i mirë organizuar, i personave që kanë qëlluar me 25 plumba drejt TCH. Vetë makina “Range Rover” kushton shumë, ndërsa pasi kanë djegur makinë, dyshohet se personat janë pritur nga persona tjerë të cilët i kanë ndihmuar.

Nuk përjashtohet ideja se autorët mund të jenë larguar drejt Vlorës. Kamerat e sigurisë mund të ndihmojnë që të zbulohet ngjarja. Mund të çojnë identifikimi ne autorëve nëse ata kanë kryer ndonjë gabim, si pash të heqin armët. Po ashtu po kërkohet nëse kanë lënë ndonjë gjurmë të re”- deklaroi ai.