BREAKING NEWS

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Nga Enegjitika, te Ekonomia e Shëndetësia, ja kush do i fus në burg punonjësit e administratës

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur
x
BREAKING NEWS

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do kapej kurrë", analisti Mërtiri del me deklaratën e fortë: Tahiri i di bëmat e Ramës, ndaj kryeministri nuk e shet dot

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do
x
BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x

Aktualitet

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja lëvizja e autorëve para se të qëllonin

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja

Gazetari i Top News, Eduard Halili ka sjellë detaje të reja në lidhje me hetimet që kanë nisur për sulmin e kryer pak pas mesnatës  ndaj Top Channel.

Në një lidhje live për emisionin "Zona Zero", Halili deklaroi se policia ka zbuluar që sulmi është kryer nga 3 atentatorë, ku një prej tyre ka qenë shoferi i makinës “Range rever” me të cilën lëviznin, ndërsa dy të tjerët kanë derdhur plot 25 plumba, duke i marrë jetën dhe rojes Pal Kola. Ai shtoi se makina e cila u gjet djegur, kishte brenda dy armët kallashnikovë, me të cilët u gjuajt drejt godinës.

“Sulmi është kryer nga 3 atentatorë. Makina ka mbërritur nga Mëzezi dhe ka kaluar para godinës. Pasi ka ecur për 300 metra në një rrethrotullim, është kthyer duke hapur zjarr ndaj godinës. Njëri ka qenë shoferi, ndërsa nuk dihet nëse dy personat e tjerë kanë qëlluar me të njëjtën armë apo janë përdorur dy armë. Plumbat kanë arritur deri në fasadën e katit të dytë duke çarë xhamat. Ata janë larguar në shkëmbin e Kavajës kanë lënë autostradën, më pas kanë shkuar.

Mjeti është dërguar, janë gjetur dy kallashnikovët, të cilët do analizohen për të parë nëse kanë gjurmë gishtash. Verifikimet po kryhen në Tiranë, por edhe në qytete të tjera.”- deklaroi gazetari.