BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Aktualitet

Gazetarja e njohur zbulon planin e Adriatik Llallës: Kush e lejoi arratisjen e tij? Ka përdorur një vend për tu larguar që nuk e njeh...

Gazetarja e njohur zbulon planin e Adriatik Llallës: Kush e lejoi

Gjykata e Posaçme rrëzoi sot kërkesën e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla për pezullimin e dënimit me burg pasi ai është në gjendje të rënduar shëndetësore dhe kërkohej kohë për t’u rikuperuar.

Lidhur me këtë gazetarja Anduena Llabani, tha se e gjitha kjo duket si një tendencë për ti shpëtuar qelive të burgut, dhe se largimi i tij ka qenë i mëhershëm.

Llabani, ngre pyetjen se kush ndihmoi në arratisjen e tij.

“Llalla për shkak të sëmundjes që ka ndodhet jashtë vendit, dhe kjo nuk është gjetur si një argument justifikimi për mungesën e tij. Në fakt kjo duket si një tentativë për ti shpëtuar burgut, pasi ai si një ish-kryeprokuror, i njihte mjaft mirë ligjet ndërkohë që avokati i tij është ndër më të mirët në vend. Kush e lejoj arratisjen e tij, largimi i tij ka qenë i mëhershëm, dhe drejtësia e ka pasur të vështirë ta kap, Llalla i ka ezauruar të gjitha strukturat për ti shpëtuar burgut, ashtu siç edhe bëjnë të tjerët kur duan të shpëtojnë.

Sipas Llabanit, ish-kryeprokurori mund të ketë përdorur një vend për tu larguar, që nuk e njeh ekstradimin shqiptar.

“Vetëm dy ditë më parë është konfirmuar fakti se Llalla është në kërkim nga Interpoli, emri i tij u dërgohet homologëve dhe më pas lokalizohet ku ka kaluar, më pastaj vijnë informacione për ta lokalizuar, për të pasuar në rastin më të mundshëm, ekstradimin e tij. Ajo që është e mundshme, është fakti se ai mund te ketë përdorur një vend që nuk njeh ekstradimin”, tha ajo për MCN Tv.