BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi plas ‘BOMBËN’ për Sali Berishën, paralajmëron zhvillime të forta: Jam i bindur. Pas arrestimit të tij do të...

Frrok Çupi plas ‘BOMBËN’ për Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

“Kjo është marrëzi”, Frrok Çupi reagon për ngjarjen e bujshme dhe plas deklaratën e fortë: Po tentojnë të...

“Kjo është marrëzi”, Frrok Çupi reagon
x
BREAKING NEWS

Presidenca në alarm për seancën e shkarkimit, Ilir Meta sulmon Gjykatën Kushtetuese dhe bllokon zgjedhjet vendore

Presidenca në alarm për seancën e shkarkimit, Ilir Meta sulmon
x

Aktualitet

Gazetarja zbulon detaje të forta nga grabitja në Nikël: Biznesmeni është përfshirë në disa ngjarje kriminale

Gazetarja zbulon detaje të forta nga grabitja në Nikël:

Dalin detaje të reja nga grabitja e dhunshme ndaj biznesmenit Namik Çangut në Nikël të Fushe-Krujës për të cilin thuhet se është përfshirë edhe herë të tjera në ngjarje kriminale.

Së fundmi gazetarja e Dorjana Bezat tha se një ngjarje e 9 viteve më parë është lidhur me fajdet që Namiku jepte, ngjarje nga e cila humbën jetën 2 vëllezër.

“Ka diçka të vërtetë. Ai e ka pranuar që jep para me fajde me një normë interesi. Kjo ka qenë edhe pista e parë hetimore e policisë. Pavarësisht se familja Çangu është dëmtuar ajo është përmendur disa herë dhe është përfshirë në ngjarje kriminale. Përmendim një vrasje të 2 vëllezërve në 2012 në zonën e Tiranës së Re. Njëri nga vëllezit kishte marrë lekë borxh nga Namik Çangu. Namiku i kërkonte lekët borxh dhe ky presion solli që dy vëllezërit të vriteshin. Vetë ai nuk jep emra të borxhlinj. Kasaforta është gjetur e zbrazët. Flitet për para por mes dëshmisë së familjarëve thuhet se janë marrë edhe dokumenta me vlerë. Kam shkuar në banesën e tyre sot në mëngjes. Ata nxorën pretendimin se gjendja e tij ishte përkeqësuar. Ai është tërhequr nga pretendimi se në dhomë ka pasur 10 persona”, tha gazetarja.