Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjenden eshtrat e një personi në Mat, ja çfarë dyshohet

Postuar: 19/09/2018 - 14:26

Gjenden eshtrat e një personi në Mat, nga dyshimet paraprake thuhet se mund t’i përkasin një viktime që mund të ketë humbur jetën nga shpërthimet e vitit 1997.

Pas këtij shpërthimi, ku humbën jetën 23 persona, u gjetën 11 trupa të pajetë, ndërsa trupat e tjerë nuk u gjetën.

Eshtrat janë gjetur gjatë gërmimeve tw Ministrisw sw Mbrojtjes.

Në vendin e ngjarjes janë nisur një grup hetimor për të kqyrur vendin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/08/2019 - 09:46

Mihal Kokëdhima, pronari i bar-restorant ‘Panorma’ duket se paska qenë edhe më parë një emër problematik, sa i takon zbatimit të ligjit.

Postuar: 21/08/2019 - 09:38

Gjykata për Krime të Rënda i ka rrëzuar kërkesën për rigjykim të riut nga Lazarati, i dënuar si p

Postuar: 21/08/2019 - 09:19

Shembja e restorantit të Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo ka marrë sot një vëmendje të madhe med

Postuar: 21/08/2019 - 09:16

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, rreth orë 01.00, është tentuar që të grabitet një banke në

Postuar: 21/08/2019 - 08:47

Kur kanë kaluar dy vite nga vrasja e dyfishtë që tronditi qytetin e Gjirokastrës, dosja në ngarki

Postuar: 21/08/2019 - 08:43

Gjykata për Krime të Rënda ka dënuar me 21 vite burg Selman Alijan, i cili rreth dy vite më parë

Postuar: 21/08/2019 - 08:19

Një aksident me vdekje raportohet të ketë ndodhur në aksion Fier-Lushnje.