BREAKING NEWS

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet ligjore dhe kushtetuese që Trump të qëndrojë në detyrë

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet  ligjore dhe kushtetuese
x

Aktualitet

Gjergj Neli u shoqërua në komisariatin e Lezhës, vjen reagimi i parë nga Dhoma e Avokatisë

Gjergj Neli u shoqërua në komisariatin e Lezhës, vjen reagimi i

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, avokati është shoqëruar në komisariatin e Lezhës për arsye ende të paqarta.

Ajo ka kërkuar që të veprohet menjëherë ndaj efektivit që, sipas saj, ushtroi dhunë ndërsa ka bërë gati  padinë për SHÇKB duke kërkuar që të sekuestrohen kamerat e sigurisë për të evidentuar dhunën e ushtruar ndaj avokatit Gjergj Neli.