Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjermani/ Shqiptarët futen në banesë përmes ballkonit dhe rrahin brutalisht burrin në sy të gruas e fëmijëve

Postuar: 20/03/2017 - 19:16

Mbrëmjen e djeshme, tre persona të maskuar janë futur në një banesë në Dortmund të Gjermanisë, dhe kanë terrorizuar familjarët. Personat janë futur përmes derës së ballkonit.

Në apartament, ishte një çift bashkë me fëmijët e tyre. Kryefamiljari u përpoq të ndalonte 3 autorët, që dyshohet se janë shqiptarë, por u rrah brutalisht nga ata.

Ata vodhën para dhe bizhuteri e më pas u larguan sërish nga dera e ballkonit duke humbur gjurmët. Të tre folën shqip gjatë grabitjes, raportojnë mediat lokale, duke iu referuar policisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2018 - 13:56

Ministria e Arsimit ka reaguar sot pas videoskandalit në të cilin mësuesja shfaqej duke dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht nxënësit e saj në shkollën “Sotir Çapo” në Zharrëz duke e pezulluar nga detyra.

Postuar: 24/04/2018 - 13:10

‘I armatosur’ me një trapano, donte të vidhte paratë në filialin e kompanisë së sigurimeve Assicurazioni Generali në Monza.

Postuar: 24/04/2018 - 12:46

Një zjarr i përmasave të mëdha ka alarmuar banorët në Tiranë. Zjarri ka rënë rreth orës 11:40 pranë qendrës së Tiranës.
 

Postuar: 24/04/2018 - 12:25

Akciza e cigareve do të rritet së paku edhe me 11 % deri në vitin 2021, si një kusht që Shqipëria duhet të përmbushë në kuadër të integrimit me BE.

Postuar: 24/04/2018 - 12:18

Prokuroria e Përgjithshme ka arritur në rezultatin se për vitin 2017 ka 3 herë më shumë procedimet penale për çështjet të korrupsionit të zyrtarëve vendorë apo të lartë.

Postuar: 24/04/2018 - 11:44

Fituesit e konkursit “Infermierë për Shqipërinë” në qarkun e Tiranës përzgjodhën vendet e punës sipas klasifikimit përfundimtar në bazë të pikëve të marra në testim.

Postuar: 24/04/2018 - 11:35

Një i ri nga Gjirokastra është arrestuar pasi u kap me drogë në autobusin e linjës Gjirokastër-Athinë.