BREAKING NEWS

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po ushtron terror mbi psiqikën e shqiptarëve nën regjinë e supernovës të Surrelit

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po
x

Aktualitet

Gjermania dhuratë super makina policie për Shqipërinë, Ardi Veliu jep lajmin e mirë: ‘Benz-a’ me vlerë 327 mijë euro, ja kush do i përdori

Policia Federale e Gjermanisë i ka dhuruar Policisë Shqiptare 7 automjete të policisë.Gjatë ceremonisë, e cila u zhvillua në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, kryepolici Ardi Veliu tregoi se Gjermania kishte dhuruar 7 automjeteve të markës Mercedes Benz Sprinter, të cilat kapnin shifrën e 327 mijë eurove.

Në fjalën e tij drejtori Ardi Veliu tha se “Rinovimi i herëpashershëm i flotës së Policisë, me automjete të reja dhe cilësore, përmirëson akoma më tej performancën e strukturave policore dhe njëkohësisht kushtet e punës dhe shërbimit të punonjësve të Policisë e në këtë rast atyre të FNSH-së, të cilët gjej rastin t’i uroj dhe përgëzoj për punën dhe përkushtimin e tyre në detyrat e ngarkuara,”- tha ndër të tjera në fjalën e tij Veliu.

Gjermania dhuratë super makina policie për Shqipërinë, Ardi