BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Aktualitet

Gjykata e do në burg pas atentatit të Spiro Iljadhit, zbardhet dëshmia e Redian Hadërit

Gjykata e do në burg pas atentatit të Spiro Iljadhit, zbardhet

Gjykata e Sarandës kërkon “arrest me burg” për Redian Hadërin, i cili së bashku me dy vëllezërit, Andrea dhe Visi Caushi dyshohet se janë personat që qëlluan me armë drejt “Club Orange”, në pronësi të Spiro Iljadhit.

Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg”.

Teksa vëllezërit Caushi janë në kërkim, Hadëri është shprehur se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe të shtënat me armë, porse ka qëlluar rastësisht të ndodhet me vëllezërit Caushi.

Para trupit gjykues ka dalë edhe Luan Obzova, i cili u arrestua në tentativë për t’i vënë flakën “Orange” lokalit të Spiro Iljadhit. Ndaj tij gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi”.

Më të lexuarat