BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x
BREAKING NEWS

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia tronditet nga një skandal spiunazhi si nëpër filma, zbulohet një ndërtesë plot me oficerë të inteligjencës sekrete të Kremlinit

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia
x
BREAKING NEWS

(VIDEO) "U kry... mos e fut aty"/ Ambasadores Yuri Kim i ndodh incidenti në Tiranë, një personazh i njohur për mediat kërcënon diplomaten, truprojat e largojnë me shpejtësi

(VIDEO) "U kry... mos e fut aty"/ Ambasadores Yuri Kim i ndodh
x

Aktualitet

"Gledis Nano ishte në fushë të minuar"/ Shemsi Prençi tregon arsyen e mos-suksesit të ish drejtorit të Policisë: Ai ishte i varur nga...

"Gledis Nano ishte në fushë të minuar"/ Shemsi

Ish-drejtuesi i Policisë, Shemsi Prençi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Gledis Nano po punonte në ‘fushë të minuar’ dhe kishte varësi nga politika.

“Kam deklaruar se ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano, është në fushë të minuar, për shkak të keqmenaxhimit nga drejtuesit e mëparshëm të policisë. Këto u bënë realitet, një drejtor policie që varet politikisht normalisht do të dështojnë. Ai nuk ka fuqinë e vendimmarrjes, kjo i diktohet nga politika dhe nuk mund të ketë sukses”, u shpreh Premçi.

Ai nënvizoi se mos-suksesi i Gledis Nanos është arsyetimi më i plotë i kapjes së policisë dhe keqpërdorimit nga politika.

“Ai nuk bëri asnjë ndryshim në strukturë, nuk u shkëput nga vendimmarrja politike”, tha Prençi.

Më të lexuarat