Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Goditet një tjetër bandë/ Trafikantët shqiptaro-bullgarë të heroinës lënë takim në parkingun e dyqanit të lojërave, por ja ç’ndodhi

Postuar: 20/09/2019 - 15:25

Policia greke ka goditur një bandë shqiptaro-bullgare të trafikut të drogës, duke sekuestruar 42 kg heroinë. Mediet fqinje raportojnë se gjatë aksionit janë arrestuar gjashtë trafikantë, në parkingun e një dyqani të njohur lojërash, në afërsi të Portit të Selanikut.

Katër prej të arrestuarve janë shtetas bullgarë, të cilët kishin hyrë pak ditë më parë në Greqi me 81 pako heroinë, me nga 520 gram secila. Ata kishin lënë takim me dy shqiptarët, në parkingun që ndodhet në Selanik, prej ku janë arrestuar. Sipas policisë, lënda narkotike kishte si destinacion kryeqytetin grek, Athinën.

foto galeri

foto galeri foto galeri

 

 

 

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:21

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar me detajet e rënda që dolën për shkatërrimin e celulës terroriste që vepronte në Shqipëri.

Postuar: 23/10/2019 - 14:20

U shkarkua nga posti i lartë pas fjalorit banal, burri i zv.ministres, Aurel Hoda kërkon falje pu

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në një konferencë të jashtëzakonshme zb

Postuar: 23/10/2019 - 14:00

Avokati Idajet Beqiri bëri të ditur para dy ditësh se Izet Haxhia dhe e fejuara e tij janë marrë

Postuar: 23/10/2019 - 13:40

Detaje të reja kanë dal në dritë nga celula terroristë iraniane, që sipas Ardi Veliut, po planifi

Postuar: 23/10/2019 - 13:15

Ndërkohë që kanë kaluar 6 muaj nga koha kur u nda nga jeta bashkëshortja e tij në sallën e lindje