BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Goditja e Rusisë, Artur Meçollari zbardh dinamikat dhe pasojat e ndryshimeve të bujshme të luftës në Ukrainë

Goditja e Rusisë, Artur Meçollari zbardh dinamikat dhe pasojat e

Kapiten Artur Meçollari thotë se goditja e territorit rus nga ushtria ukrainase, ndryshon dinamikën e luftës.

Në emisionin “Lufta dhe Paqja” në ABC Neës, Meçollari u shpreh se do të ketë pasoja, në moralin e popullit dhe të ushtrisë ruse.

Sipas tij, do të ketë zhvendosje të luftës, teksa shtoi se shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg rikonfirmoi dakordësinë në parim të vendeve anëtare, për anëtarësimin e Ukrainës në aleancën ushtarake.

“Goditja e territorit rus ndryshon të gjithë dinamikën e luftës, pasi deri tani, territor lufte ka qenë vetëm Ukraina, por tani ka qenë edhe Rusia. Por kjo ka pasoja, në moralin e popullit dhe të ushtrisë ruse. Njëkohësisht, kjo zhvendos edhe frontin e luftës, pasi përpjekjet kryesore të ushtrisë ruse do të jenë në mbrojtjen e popullsisë të tyre, territoreve të tyre, infrastrukturës dhe do të ketë një lloj zhvendosje nga territoret e pushtuara. Kjo do të thotë që, nga pikëpamja e opracionit luftarak kemi një zhvillim të ri, një zhvendosje fizike të luftimeve.

Atë e ka thënë më parë që objektivi i Ukrainës është çlirimi i të gjithave territoreve, objektivi i dytë është Rusia nuk do të jetë më kërcënim për fqinjët e saj. Ai konfirmoi që vendet e NATO-s kanë rëndë dakord që Ukraina do të jetë anëtare e NATO-s. Kjo është dakordësi në parim”, theksoi ai.