BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

Grabitja dhe dhunimi i biznesmenit në Fushë-Krujë, Klodiana Lala zbulon detajin që mund të fundosë autorët: Ai nuk tregon se çfarë dokumentesh kanë kërkuar grabitësit

Grabitja dhe dhunimi i biznesmenit në Fushë-Krujë, Klodiana Lala

Nazmi Çangu, biznesmen i njohur në zonën e Fushë Krujës, është dhunuar dhe grabitur dje nga persona të armatosur. Gazetarja Lala është shprehur se biznesmeni nga Fushë Kruja ka dëmtime të rënda në gishta. Sipas kësaj të fundit, Nazmi Çangu e ka kafshuar njërin nga grabitësit në dorë dhe njollat e gjakut janë gjetur nga hetuesit në shtëpinë e ti

Klodiana Lala: Një element është një makinë që ka qenë e parkuar para shtëpisë 4 ditë para ngjarjes. Aty janë parë nga disa deshmitarë disa persona të maskuar. Biznesmeni nuk tregon se çfarë dokumentesh grabitësit kanë kërkuar. Një nga grabitësit ka qenë i pa maskuar.

Ka dëmtime të rënda në gishta. Nga informacionet që unë kam nga mjekët. Pasi kanë marrë të gjitha dokumentat që ata kanë dashur, dokumenta që duhet ti shpjegoj vetë Çangu se çfarë përmbajnë, ata kanë marrë dhe paratë dhe janë larguar. Prokuroria ka informacion për 5 autorë.

Hetuesit kanë prova dhe për një nga autorët, se biznesmeni e ka kafshuar në dorë. Në gjurmët e gjakut të gjetura në vendngjarje, të cilat nuk janë të Nazmi Çangut, janë gjetur dhe gjurmë gjaku që mund të çojnë në identfikimin e autorëve. Nuk është një biznesmen i mirëfilltë. Ka punuar në strukturat e Policisë dhe jep para me fajde.

E bija ka thënë për hetuesit se grabitësit janë nga Laçi. Ajo ka dalluar dialektin e njërit prej tyre.