Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Grabitja në Rinas/ Prençi:SHISH ka dështuar, ICTS Albania të tregojë për punonjësit

Postuar: 22/04/2019 - 23:52

ICTS Albania, kompania që është e kontraktuar nga Tirana International Airport (TIA) për sigurinë e aeroportit ka punonjës të paçertefikuar. Deklarata është bërë nga Shemsi Prençi në studion e emisionit Opinion.

Po ashtu ai bën përgjegjës dhe dy ish-ministrat e Transportit, sipas të cilit e kanë katandisur situatën e sigurisë në aeroportin e Rinasit në këtë pikë.

Prokuroria duhet të dijë nga janë punonjësit e ICTS Albania. Kohët e fundit janë marrë nga zona përreth,apo nga Tirana. Drejtuesit marrin rroga të majme dhe luajnë me të punësuarit. Nëse aeroporti ruhet me 50 roje, ata kanë shkruar 125. Çfarë personaliteti kanë këta persona? Këtyre punonjësve duhet t’iu vijë vërtetimi i personalitetit nga Policia e Shtetit. Jam i sigurt që ka një marrëveshje, ku rregullohet mënyra e rekrutimit të punonjësve të ICTS Albania”, tha Shemsi Prençi.

Po ashtu sipas tij për grabitjen ka dështuar dhe SHISH. “Shërbimi Informativ Shtetëror ka strukturë të posaçme mbi mbikëqyrjen e aeroportit. SHISH në asnjë nga grabitjet nuk ka informacion, po ashtu policia nuk ka informacion për paratë. Ngjarja do të zbardhet se ka prova”, tha ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 10:08

OSHEE njofton se në disa zona të Tiranës do të ketë kufizim të energjisë elektrike për tri ditë me radhë.
 
Shkak, sipas OSHEE janë punimet për investimin në kabinat elektrike.

Postuar: 26/05/2019 - 09:55

Është vënë në pranga një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.
 

Postuar: 26/05/2019 - 09:34

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.1 ballë janë regjistruar në jug të vendit.

Postuar: 26/05/2019 - 09:02

Analisti Ilir Demalia ka komentuar protestën e sotme të opozitës.

Postuar: 26/05/2019 - 08:37

Moti ditën e sotme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 07:56

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda dënoi me burgim të përjetshëm David Qosen, e akuzuar për vras

Postuar: 26/05/2019 - 07:54

Policia e Shkodrës ka arrestuar mesditën e djeshmeish-kryetari i komunës Shalë, Dedë Tonaj.