Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Grabitja spektakolare në Rinas, Policia bën lëvizjen e papritur

Postuar: 20/04/2019 - 17:20

Tashmë kanë kaluar 10 ditë nga grabitja e bujshme në Rinas dhe ende nuk ka asnjë të arrestuar.

Policia e Shtetit ka kërkuar ndihmën e shtetit fqinj, Greqisë për identifikimin e grabitësve në Rinas.

Në shtetin helen u dërguan për ekzaminim prova materiale si doreza, maska, shenja gishtërinj, nga ku pritet të përftohen edhe profilet e ADN-së, me shpresë se mund të zbulohet edhe identiteti i tyre.

Këto prova të vlefshme, siç thotë policia janë gjetur në fugonin me mbishkrimin “Hetimi Tatimor” që nuk u arrit të digjej nga grabitësit.

E njëjta procedurë, por në mënyrë të përshpejtuar, u krye edhe për identifikimin e Admir Murataj, i cili mbeti i vrarë gjatë përplasjes me armë me uniformat blu në fshatin Tapizë.  Ishin autoritete greke që konfirmuan fillimisht nëpërmjet profilit të ADN-së, se trupi i pajetë i përkiste pikërisht 46-vjeçarit Murataj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 19:03

Sipas informacioneve, 34-vjeçari Buzheri po tentonte t’i largohej patrullës së policisë.

I arrestuari ka probleme prej vitesh me drejtësinë.

E KALUARA KRIMINALE

Postuar: 17/08/2019 - 18:04

Kryetari i Konfederatës së Sindikatave Kolë Nikolla i ftuar në Fax News, foli për ngjarjen tragji

Postuar: 17/08/2019 - 17:49

Një tjetër shtetase shqiptare ka humbur jetën ditën e sotme.

Postuar: 17/08/2019 - 17:38

Një bandë shqiptarësh kanë dhunuar një familje në një plazh në Itali, kështu shkruajnë mediat ita

Postuar: 17/08/2019 - 17:32

Një makinë është djegur në ecje në Vorë.

Postuar: 17/08/2019 - 17:20

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor të Lungomares në Vlorë.

Postuar: 17/08/2019 - 16:21

Policia e Vlorës bën me dije se ka goditur një rast të trafikut të lëndëve narkotike.