Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gramshi përfshihet nga një zjarr i madh, disa banesa rrezikohen nga flakët

Postuar: 09/11/2018 - 18:47

Një zjarr i madh raportohet se ka rënë mbrëmjen e sotme në qytetin e Gramshit

Mësohet se zjarri ka përfshirë lagjen “Agjensi”, ndërsa rrezikohen nga flakët edhe disa banesa që ndodhen aty pranë.

Flakët kanë rënë në një sipërfaqe pyjore të mbuluar me bar shkurre dhe pisha.

Raportohet se pas më shumë se tre orësh punë, zjarri është vënë nën kontroll edhe pse ka qenë shumë e vështirë për shkak të terrenit malor të thyer.

Ende nuk dihet shkaku i kësaj zjarrvënie, ndërkohë që forcat zjarrfikëse po punojnë për shuarjen e vatrave që kanë mbetur ende aktive.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:15

Policia e Vorës, ka bërë të ditur se ka prangosur në flagrancë një 47-vjeçar, hajdut i tipit “xhepist”.

Postuar: 17/11/2018 - 23:11

Reshjet e shiut dhe debores parashikohet të vijojne sonte gjate nates dhe diten e diel ne zonat J

Postuar: 17/11/2018 - 21:48

Përplasja e një makine me autobuzin e nxënësve të në aksin Librazhd-Elbasan në vendin e quajtur M

Postuar: 17/11/2018 - 21:24

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:50 të mbrëmjes së sotme në aksin rrugor Librazhd-El

Postuar: 17/11/2018 - 21:08

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, në afërsi të f

Postuar: 17/11/2018 - 20:46

Largimi ish kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Hungarisë duke kaluar tre shtete ka

Postuar: 17/11/2018 - 20:28

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous u shpall ‘non grata’ nga qeveria, pas dekar