BREAKING NEWS

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del me mesazhin frymëzues dhe shpresëdhënës (Videoja që po bën xhiron e rrjetit)

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del
x

Aktualitet

Granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH, policia jep detajet e para

Granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH,

Një granatë është gjetur në afërsi të murit të shtëpisë së një ish komandanti të FNSH-së mbrëmjen e sotme.

Granata u gjet pranë murit të një banese në një shkurre, në rrugën Dritan Hoxha në drejtim të Spitalit Ushtarak, ndërkohë që me urgjencë në vendngjarje shkuan forcat xheniere.

Policia ka njoftuar zyrtarisht se granata ishte e ç’aktizivuar dhe mendohet se i përket vitit 1997, megjithatë këto janë detaje që dalin vetëm nga kqyrja paraprake e saj. 

“Më datë 21.09.2020, rreth orës 18:05, në Laprakë, në një shkurre është gjetur një granatë dore e vjetër,  e ç’aktivizuar. Granata është marrë nga forcat xheniere pa asnjë problem,” njofton policia.