Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Greqi/ Dalin pamjet ku u zbulua i arratisuri shqiptar për vjedhje 400 mijë euro (Video)

Video: 

Postuar: 23/06/2018 - 20:47

Mediat greke kanë publikuar pamjet e banesës ku ndodhej një nga tre shqiptarët e arratisur nga burgu.Operacioni për arrestimin e Gertian Vrushaj u bë gjatë orës 5 të mëngjesit me orën lokale.Ai kishte arritur të arratisej nga stacioni policor i Argyroupolis, ndërsa ishte arrestuar nën akuzën e vjedhjes.

24-vjeçari u prangos në një shtëpi në Agia Marina Koropiou. Sapo vuri re praninë e policisë, ai fsheh në një raft rrobash dhe kur u zbulua, u përpoq të rezistonte.

"Ne kishim mbledhur informacione se 24-vjeçari ishte duke u fshehur në një shtëpi familjare në Koropi. Operacioni policor ishte i organizuar mirë dhe nuk la hapësirë për të shpëtuar", tha policia.

Ndërkohë, në zhvillim është procesi për arrestimin e dy të shqiptarëve të tjerë.Të tre kriminelët të akuzuar për 72 vjedhje, e me shumën e 400 mijë eurove u arrestuan pak ditë më parë. Ata u arratisën të mërkurën e kaluar nga rajoni i policisë, duke prerë hekurave e dritares dhe duke zbritur prej andej.  

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2018 - 13:33

Dy persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen për Korrupsion me kolaudimin e mjeteve. Burime zyrtare nga policia e Tiranës bënë me dije se pas hekurave ndodhen shtetasit me inicialet A.T., dhe A.H.

Postuar: 22/09/2018 - 13:15

Policia e Bulqizës shoqëron 8 persona si dhe shpall në kërkim një nga autorët e dyshuar të ngjarj

Postuar: 22/09/2018 - 13:03

Jepet masa e arrestit për policët e kufirit që u arrestuan dy ditë më parë në Gjirokastër.

Postuar: 22/09/2018 - 12:29

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “TVSH” duke vënë në pranga 4 per

Postuar: 22/09/2018 - 12:29

Pak orë pasi policia e Shtetit dhe prokuroria njoftuan për rezultatet e operacionit “Oaz&rd