Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Greqi, kapet “mat” shqiptari me 121 kg drogë

Postuar: 16/04/2018 - 13:42

Rreth 121 kg marijuanë janë sekuestruar ditën e sotme nga policia greke në kufirin greko-shqiptar teksa po bëhej shkëmbimi. Operacioni u zhvillua në fshatin Parapotamo të Igumenicës ku u kap dhe një 37 vjeçar shqiptar, i cili kishte kryer transportin në kufi dhe u arrestua një shtetas grek i cili mendohet se do te merrte drogën.

Policia greke kishte siguruar informacion në rrugë operative për trafikimin e një sasie të madhe droge. Për këtë bëri një kontroll të imtësishëm të zonës dhe zbuloi 5 çanta me 108 pako që përmbanin 121 kg e 492 gramë marijuanë. Pranë drogës u kap dhe një 37 vjeçar shqiptar, i cili kishte kryer transportin në kufi. Mësohet se ai ka qenë bashkë me një tjetër shtetas shqiptar, për kapjen e të cilit po vijon kërkimi.

Policia ka pikasur një automjet që ka ardhur për të marrë drogën dhe ka vënë në pranga drejtuesin e saj, një 50-vjeçar grek.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2018 - 15:35

Investimet  e Baskisë së Tiranës po shtrihen në nivel kapilar duke prekur tashmë çdo rrugicë. Krahas projekteve të mëdha infrastrukturore sikurse janë Sheshi “Skënderbej”, Unaza, Bulevardi i Ri, një vëmendje i është kushtuar edhe përmirësimit të lagjeve.

Postuar: 25/04/2018 - 15:21

Nëse punon në aktivitete administrative, në Shqipëri je i privilegjuar, pasi punon më pak, 2,105 orë në vit.

Postuar: 25/04/2018 - 15:19

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë pak ditë më parë, ku një 17-vjeçar dyshohet se ka përdhunuar një vajzë.

Postuar: 25/04/2018 - 14:56

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë pak ditë më parë, ku një 17-vjeçar dyshohet se ka përdhunuar një vajzë.

Postuar: 25/04/2018 - 13:17

Pas dy vitesh në arrati, ka përfunduar ‘aventura’ e një 26-vjeçari shqiptar nga Kosova, i cili sulmoi barbarisht gruan e tij me kaçavidë.

Postuar: 25/04/2018 - 12:33

Tre shtetas kosovarë të arrestuar në mars të 2017 si anëtarë të një celule xhihadiste që po përgatisnin një atentat terrorist në urën Rialto, një nga simbolet historike të qytet

Postuar: 25/04/2018 - 11:10

Dy hajdut janë arrestuar ditën e sotme nga policia e Elbasanit pasi ishin autor të një sërë vjedhjesh motorcikletash dhe banesash.