Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Greqi, sekuestrohen 67 kg lëndë narkotike, arrestohen në flagrancë dy të rinj shqiptarë

Postuar: 13/09/2017 - 19:23

Dy shtetas shqiptarë, të moshës 25 dhe 24 vjeç, u arrestuan në flagrance nga policia greke, me akuzën për transport droge me qëllim trafikimin.

Ata u ndaluan në vendin e quajtur Parapotamos, në afërsi të qytetit të Igumenicës dhe 40 kilometra nga pika kufitare e Qafë Botës.

Arrestimi u bë në momentin që 24 vjeçari po i dorëzonte bashkatdhetarit të tij dy çanta udhëtimi.

Brenda çantave u gjetën 64 paketa me kanabis, me peshë të përgjithshme 67 kilogramë.

Përveç drogës, policia sekuestroi në cilësinë e provës një automjet dhe dy telefona celularë.

Ata do të dërgohen në prokurorinë e Igumenicës, ku do t’iu komunikohen akuzat.

24 vjeçari do të procedohet edhe për hyrje të paligjshme në Greqi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2018 - 22:41

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla e ftuar në “Tonight Ilva Tare” u pyet nëse do të ndërmerrte masa për shkarkimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, nëse ky i fundit do të refuzonte auditimin.

Postuar: 19/02/2018 - 22:26

Një grua në Tiranë ka denoncuar largimin e burrit nga banesa.

Postuar: 19/02/2018 - 21:39

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Mamurrasi. Në një kasolle bagëtish është gjetur i pajetë fetusi 8-muajsh i një foshnje sipas burimeve zyrtare nga policia.

Postuar: 19/02/2018 - 21:22

Asnjë vajze nuk i pëlqen këto 12 gabime që bëni ju!

Postuar: 19/02/2018 - 21:08

Historiani Kastriot Dervishi ka nxjerrë një foto të re nga arkivat e Ministrisë së Brendshme, ku duket edhe makina e tipit “Ifa” duke tërhequr bustin e ish diktatori

Postuar: 19/02/2018 - 20:42

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane për trafik lëndësh narkotike.

Postuar: 19/02/2018 - 19:59

Një fshat në Tiranë ka mbetur pa energji elektrike, pasi janë vjedhur bobinat e bakrit të transformatorit që furnizon me energji këtë zonë.