Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Greqi, shkatërrohet super-banda shqiptare, arrestohen 4 persona

Greqi, shkatërrohet super-banda shqiptare, arrestohen 4 persona

Postuar: 12/04/2016 - 12:05

Një grup kriminal shqiptar i shpërndarjes së lëndëve narkotike është shkatërruar nga policia e Greqisë, duke vënë në pranga 4 persona.
 
Operacioni antidrogë u realizua në qytetin e Selanikut, kurse të katërt shqiptarët e arrestuar janë të moshës 20-22 vjeç. Sipas hetimeve të policisë, anëtarët e bandës kishin funksione të ndryshme, ku detyrat ndaheshin.
 
Njëri duhej të siguronte drogën, dy të tjerë merreshin me shpërndarjen dhe i katërti bënte roje nëse kishte prani të policisë. Gjatë momentit  të aksionit, atyre iu gjetën disa gramë kanabis, 512 dhe 3 celularë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:37

Humb jetën në spitalin e traumës në kryeqytet 26-vjeçari me iniciale G.B i cili u aksidentua tre ditë më parë në Elbasan, si pasojë e të cilit u plagosën edhe tre persona të tjerë.
 

Postuar: 19/07/2019 - 23:08

Një e moshuar ka ndërruar jetën në Spitalin e Traumës pasi është rrëzuar në rrugën ‘Komun

Postuar: 19/07/2019 - 22:10

Dhjetëra agjentë policie ishin të përfshirë në operacionin, që çoi në arrestimin e 12  perso

Postuar: 19/07/2019 - 20:27

Adriatik Kuka vrau bashkëshorten e tij Hazbije Kuka në sy të djalit 8-vjeçar.

Postuar: 19/07/2019 - 19:22

Detaje të reja kanë dalë nga krimi i ndodhur në familjen në Durrës.

Postuar: 19/07/2019 - 19:15

7 persona kanë rënë në pranga në Krujë për kultivim kanabisi, ku mes tyre është edhe një i mitur.

Postuar: 19/07/2019 - 19:03

Policia e Tiranës ka ndaluar një 73-vjeçar, për 2 vepra penale: "Vepra të turpshme" dhe