Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Greqi/ Zbulohet rrjeti i shpërndarësve të drogës, 7 shqiptarë të përfshirë

Postuar: 20/03/2017 - 21:56

Policia greke zbuloi një rrjet të shpërndarjes së drogës në burgjet e Greqisë. Në bazë të hetimeve u arrestua një oficer policie 48-vjeçar. Po kështu, janë akuzuar 7 të burgosur shqiptarë dhe dy të burgosur grekë.

Grupi ka qenë aktiv nga shtatori 2016 dhe ka shitur kanabis, kokainë dhe heroinë. Policia gjithashtu arrestoi dy persona të tjerë, të moshës 21 dhe 50, të cilët merreshin me shitjet në ambientet jashtë burgut.

Sipas policisë greke, oficeri 48-vjeçar që furnizonte me drogë të burgosurit, ka fituar rreth 26 mijë Dollarë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 29/05/2017 - 11:10

Një punonjës policie është goditur me mjete të forta në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 29/05/2017 - 10:41

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prezë, ku një grua i ka dhënë fund jetës tragjikisht duke u vetëvarur në oborrin e banesës së saj.

Postuar: 29/05/2017 - 10:37

Mesnatën e së hënës, policia në qytetin Studenti është konfliktuar me dy të rinj, që e kanë kundërshtuar.

Postuar: 29/05/2017 - 10:36

Burime zyrtare nga policia e Lushnjës bënë me dije se Agzon Begaj, banues në Kolonjë ka rënë në pranga  pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-

Postuar: 29/05/2017 - 10:29

I jepet sot lamtumira e fundit deputetit të LSI-së, Gjovalin Kadeli, i cili u nda nga jeta të premten nga një sëmundje e rëndë.

Postuar: 29/05/2017 - 10:22

 Dhjetëra vullnetarë, të rinj dhe intelektualë, anëtarë të Korpusit te Vullnetareve, punuan të djelën në zonën turistike të Shëngjinit, duke filluar një fushatë që do të zg

Postuar: 29/05/2017 - 10:11

Policia e Tiranës ka raportuar se një specialist i Shërbimit Informativ Shtetëror është kërcënuar ditën e djeshme.