BREAKING NEWS

Video/ Çfarë ndodhi me tifozin holandez? Policia i vendos prangat teksa...

Video/ Çfarë ndodhi me tifozin holandez? Policia i vendos prangat
x
BREAKING NEWS

Garda blindon institucionet shtetërore, ja sa forca policore janë vendosur në terren

Garda blindon institucionet shtetërore, ja sa forca policore janë
x
BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

“E kam të vështirë të shpreh mirënjohjen...” Rama: Do shkel protokollin, të flas në anglisht që të shmang përkthimin e keq, ndonjëherë krijon probleme mes meje dhe SHBA-së…

“E kam të vështirë të shpreh
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë detare të NATO-s në Shqipëri

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë
x

Aktualitet

Grida Duma flet pas takimit me LDG-në në Durrës: PD e gatshme për zgjedhjet lokale

Grida Duma flet pas takimit me LDG-në në Durrës: PD e gatshme

Nënkryetarja e Partisë Dmeokratike, Grida duma, ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi me garët demokrate të LDG-së në qytetin e Durrësit.

Ajo komentoi 6 marsin si ditën që pritet të dekretohet nga Presidenti Meta për zgjedhjet lokale në 6 bashki, ku u shpreh se PD është e gatshme jo vetëm për zgjedhje të pjesshme lokale, por edhe për zgjdhje në të gjitha bashkitë e vendit.

E pyetur për deklaratën e 4 kryetareve të degëve lokale të LDG-së, të cilat e konsiderua antidemokratik dhe antistatutor procesin e riorganizimit të Lidhjes së Gruas, Duma tha se i mirëpret të gjitha ato zonja që kanë dëshirë të jenë kryetare apo anëtare të LDG-së.

Nënkryetarja e PD-së foli edhe për zgjedhjet që do të zhvillohen për bashkinë e Durrësit, teksa u shpreh se ka ardhur koha që ky qytet të marrë atë që meriton, pas 21 viteve i drejtuar nga PS.

 

Më të lexuarat