Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Gruaja nuk dilte nga banesa, ndërsa ai...”, flasin fqinjët e gardistit që vrau bashkëshorten mëngjesin e sotëm (DETAJE ku ndodhi vrasja)

Postuar: 12/02/2019 - 09:17

Zbardhen detaj të reja lidhur me krimin në familje që tronditi sot banorët e Tiranës.

Gardisti Alket Arapi qëlloi për vdekje bashkëshorten e tij Ervilma Seferi me armën e shërbimit sot rreth orës 06.00 të mëngjesit në banesën e tyre në Allias.

Ata ishin prindër të një vajze të mitur, ndërsa 44-vjeçari ishte punonjës i Gardës së Republikës prej më shumë se 20 vitesh.

Mësohet se vrasja ka ndodhur në dhomën e ndenjes, në katin e katërt të një pallati ku banonte çifti, ndërsa fqinjët pasi kanë dëgjuar krisma kanë njoftuar policinë.

Ndërkohë, sipas fqinjve, gruaja nuk shihej shpesh nga ta jashtë banesës, veç rasteve kur dërgonte dhe merrte nga kopshti të bijën.

Madje, fqinjët kanë treguar se ata njiheshin si familje model dhe nuk kishin dëgjuar asnjë zënkë kohët e fundit mes tyre. Deri tani, shkaqet e krimit janë ende të paqarta.

Ndërkohë, gardisti njihej edhe si një predikues dhe besimtar i fesë myslimane, siç shihet edhe nga fotot e rrjeteve sociale, ndërsa e shoqja, të cilën sot dyshohet se e vrau me armën e shërbimit, vishej me shami sipas traditës së fesë islame.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 17:57

Një krim i rëndë brenda një familjeje u regjistrua paraditen e sotme në lagjen “Dardania” në Prishtinë, ku një kryefamiljar vrau me armë zjarri bashkëshorten, nusen e djalit dhe më pas qëlloi edh

Postuar: 22/04/2019 - 17:48

Klement Çala është njëri prej personave të shpallur në kërkim për grabitjen e miliona eurove

Postuar: 22/04/2019 - 17:30

Përmbyset ajo që ishte thënë fillimisht për vdekjen e një të riu shqiptar në burgun grek të Korid

Postuar: 22/04/2019 - 17:08

Pas vdekjes së 25-vjeçares Rexhina Debrova një orë pas lindjes ka reaguar Qendra spitalore e Elba

Postuar: 22/04/2019 - 17:07

Media italiane “Firenze Today” raporton se një shqiptar 34-vjeçar u arrestua në qendë

Postuar: 22/04/2019 - 16:54

Në 28 janar të këtij viti humbi jetën në burgun e Koridhalos në Greqi Bardhyl Tusha 33-vjeç.

Postuar: 22/04/2019 - 16:51

Një 31-vjeçar është arrestuar nga patrulla e Policisë Rrugorë të Drejtorisë së Policisë Durrës, p