Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gruevski hyri ilegalisht në Shqipëri, reagon ashpër Dritan Zagani: Po SHISH për çfarë shërben?

Postuar: 15/11/2018 - 23:20

Ish-oficeri i Antidrogës Dritan Zagani ka komentuar kalimin e ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikolla Gruevski nga vendi jonë, për të shkuar në Hungari, ku ka kërkuar azil politik.

Zagani ngre pyetjen, nëse kemi të bëjmë me “tradhti” apo “bashkëpunim”. 

Postimi i Zaganit

“Tradheti apo bashkepunim”!?

Nje nga kriminelet qe 10 vjeçarint e fundit ka keqtrajtuar bashkekombasit, hyn ne Shqiperi ilegalisht dhe del legalisht….!

Ndoshta tani nuk ka me arsye per te mos dekretuar Ministrin e Brendshem?!

Po SHISH per çfar sherben kur armiqt e Kombit hyne e dalin sipas qefit?!”

Policia njoftoi zyrtarisht se Gruevksi, “rreth orës ora 19:11, ka dalë nga territori i Republikës së Shqipërisë nëpërmjet pikës së kalimit kufitar të Hanit të Hotit në drejtim të Malit të Zi, si pasagjer në automjetin  me targë CD1013A, në pronësi të Ambasadës Hungareze në Tiranë”.

Lidhur me hyrjen e tij në territorin shqiptar, janë duke u kryer ende verifikime, thanë burime policore. Dyshimet paraprake janë se, ish-kryeministri maqedonas është futur ilegalisht në Shqipëri.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 19:47

Studentët vijojnë të sfidojnë reshjet e shiut para godinës së kryeministrisë.

Postuar: 14/12/2018 - 19:40

Një shpërthim eksplozivi është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “24 Maji” të qy

Postuar: 14/12/2018 - 19:37

Maskat janë rikthyer në qytetin e Vlorës, ku mbrëmjen e sotme bëhet me dije se kanë grabitur nj

Postuar: 14/12/2018 - 19:30

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, të cilët akuzohen për një sërë veprash penale si vjedh

Postuar: 14/12/2018 - 19:24

Senati Akademik i Universitetit Bujqësor të Tiranës me anë të një deklarate për mediet ka reaguar

Postuar: 14/12/2018 - 19:13

Mbrëmjen e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë.

Postuar: 14/12/2018 - 18:58

Grabitet makina që transferonte paratë e Drejtorisë se Përgjithshme të Transportit Rrugorë në Dur