Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Grupi i Shijakut/ Gjykata jep vendimin e rëndë për anëtarin e bandës së Avdylajve

Postuar: 22/05/2019 - 14:16

Gjykata e Krime të rënda ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg për Marjo Zeqirin i arrestuar në kuadër të operacionit 'Volvo4'. Gjyqtari Bibë Ndreca kishte caktuar në tetor të vitit të shkuar masën e sigurisë “Arrest me burg në mungesë”.

 Marjo Zeqiri i njohur me pseudonimin Edinjo është i akuzuar për trafik droge dhe pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal. Zeqiri dyshohet se është pjesë e grupit kriminal Avdylajt.

Dosja hetimore te Krimet e Rënda në Tiranë përfshin 44 persona, të akuzuar për trafik droge të drejtuar nga grupi i Shijakut, korrupsionin e zyrtarëve që solli arrestimin e ish-drejtorit të Burgjeve Arben Çuko, por edhe abuzimet me pronat që prangosën ish-deputetin tjetër socialist Arben Ndoka. Dy ish-deputetët socialistë u liruan më pas dhe aktualisht janë në arrest shtëpie, ndërsa persona të tjerë ndodhen në kërkim.

Të akuzuarit nga prokuroria për operacionin "Vol-Vo 4"

TRAFIK DROGE

1.Hajri Seferi, Shijak

2.Jasin Kala (alias Jasin Avdyli), Shijak

3.Shkëlqim Avdyli, Shijak

4.Astrit Avdyli (alias Sulejmani), Shijak

5.Saimir Gjepali Shijak, Shijak

6.Marjo Zeqiri (alias Edinjo), Sukth

7.Altin Avdyli, Shijak

8.Jasin Abdul, Konispol

9.Fatos Llaftiu, Shijak

10.Denis Llaftiu, Shijak,

11.Esat Mehmeti, Fier

12.Petrit Sulejmani, Patos

13.Saimir Sulejmani, Patos

14.Elis Guri, Shkodër

15.Ilirjan Prifti, Fier

16.Petro Kuçi (alias Abedin Kuçi), Delvinë

17.Bledar Koçi, Lushnje

18.Ardit Gjyriqi, Tropojë-Tiranë

19.Elton Shehaj, Tiranë

20.Armand Spiro, Tiranë

KORRUPSION I ZYRTARËVE

21.Arben Çuko, Lushnje-Tiranë

22.Artur Balla, Elbasan

23.Qerim Musha, Tiranë

ABUZIME ME PRONAT

24.Arben Ndoka, Lezhë

25.Gjevi Ndoka (alias Xhevahir), Lezhë

26.Eraldo Smaçi, Lezhë

27.Bldera Cara, Lezhë

28.Bledi Ndokaj, Lezhë

29.Lule Zeneli, Lezhë

30.Luigj Paloka, Lezhë

31.Kolë LLeshi, Lezhë

32.Vlash Gazulli, Lezhë

33.Zef Ndoka, Lezhë

34.Mimoza Ndoka, Lezhë

35.Paulin Simoni, Lezhë

36.Vasil Nika, Lezhë

37.Genc Zeneli, Lezhë

38.Marjeta Perskura, Shkodër

39.Emanuel Gjura, Lezhë

40.Zef Lazri, Lezhë

LABORATORI I DROGËS HAS

41.Admir Hoxha-Në kërkim

42.I.S. (shtetas turk)

43.N.C. (shtetas turk)

44.Xhemal Shala-Në kërkim

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 18:24

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejes për lirimin e ambienteve të KZAZ-së nr 6 në Bushat, një grup nga administrata e bashkisë kanë shkuar për të vëzhguar nëse është zbatuar ky urdhër.

Postuar: 19/06/2019 - 18:11

Përfshirja në sulme të dhunshme kundër procesit zgjedhor, siç është mësyrja në KZAZ-të e disa qyt

Postuar: 19/06/2019 - 17:53

Policia e Shtetit ka marrë nën mbrojtje pak çaste më parë edhe KZAZ-në në qytetin e Kavajës.

Postuar: 19/06/2019 - 17:52

Është mbyllur sot gjykimi në shkallën e parë për grupin e Habilajve.

Postuar: 19/06/2019 - 17:43

Ndërsa në spitalin e traumës shkuan të lënduar Alfred Lika nga Burreli, vëllai i kryetarit të PD

Postuar: 19/06/2019 - 17:31

DEKLARATË E PËRBASHKËT E KRYETARËVE TË BASHKIVE PËR ZBATIMIN E DEKRETIT TË PRESIDENTIT TË REPUBLI

Postuar: 19/06/2019 - 17:22

Në listën e vendeve që do keni mundësi për të udhëtuar këtë sezon vere është shtuar edhe Bjelloru