Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Habit qytetari nga Lezha: Në Tiranë nuk do protestoj. Ja çfarë do krijojmë

Postuar: 16/03/2019 - 08:37

Një qytetar nga Lezha thotë se do të shkojë në Tiranë jo për të protestuar, por për të krijuar partinë e re, që në mënyrë figurative, ai e quan partia "Shpresa".
 
"Unë po shkoj jo për të protestuar, por po shkoj në Tiranë për të formuar partinë e re dhe partia e re është partia "Shpresa". Shpresën Edvin Rama e ka vrarë, por jo me vdekje. Ne jemi gjallë dhe në të gjithë populli në mënyrë figurative do të formohet partia "Shpresa".  Pa dyshim që këtë parti do ta udhëheqë PD dhe lideri vizionar Lulzim Basha. Rama është larguar, si gjeli pa koka. Edhe pak kohë. Nuk e ka të gjatë," tha ai për Ora News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:49

 Aksident rrugor me një të vdekur në aksin kombëtar që lidh Tiranën me Durrësin.Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 21:45 , në superstradën Durrës-Tiranë, thanë për noa.al burime nga policia e Durrësit.

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Si

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në