Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Hajdutët vjedhin minierën, arrestohen rojet

Postuar: 11/09/2018 - 23:25

Dy rojet e minierës së Munellës janë arrestuar ditën e sotme nga Policia.

Mësohet se në pranga kanë përfunduar shtetasit me D. C., e XH. K., banues në Fushë Arrëz respektivisht 41 dhe 40 vjeç, roje të minierës, pasi dje në orët e para të mëngjesit dy persona nën kërcënimin e armës kanë izoluar 41-vjeçarin dhe i kanë marrë celularin si dhe kanë vjedhur kabullin e energjisë elektrike, ndërsa shtetasi me inicialet Xh. K., duke qenë në një objekt pranë nuk e ka ndihmuar.

“Më datë 11. 09. 2018, u arrestuan në flagrancë shtetasit D. C., dhe Xh. K., 41 e 40 vjeç, banues në Fushë Arrës, roje në minierën e Munellës, pasi më datë 10. 09. 2018, në orët e para të mëngjesit dy persona nën kërcënimin e armës  kanë izoluar shtetasin D. C., duke i marrë telefonin, si dhe kanë vjedhur kabullin e energjisë elektrike, kurse Xh. K., duke qenë në një objekt pranë nuk e ka ndihmuar”, sqaron policia.

Sakaq, po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 3. Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 09:37

Policia greke ka ndaluar 63 emigrantë, të cilët po tentonin të udhëtonin me dokumente të falsifikuara drejt vendeve të Bashkimit Europian.

Postuar: 25/09/2018 - 09:34

Djali i 55-vjeçares së dhunuar nga kunati dhe dy djemtë e tij, Elton Koleci, ka folur rreth konfl

Postuar: 25/09/2018 - 09:27

Në media qarkulloi një lajm për një aplikacion të ri në Tiranë, me anë të të cilit qytetarët do t

Postuar: 25/09/2018 - 09:15

Tre persona të armatosur dhe të maskuar kanë grabitur një furgon që sapo kishte mbërritur nga Ita

Postuar: 25/09/2018 - 09:06

Një person ka humbur jetën, pasi banesa e tij u përfshi nga flakët.

Postuar: 25/09/2018 - 08:48

Sot pritet të jepet pretenca për Emilajno Shullazin dhe grupin e tij.

Postuar: 25/09/2018 - 08:32

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Tiranë, ku një apartament është përfshirë nga zjarri e për p